Wykład dla rodziców z cyklu Kocham i Wymagam

Zapraszamy na wykład prof. Krystyny Rymarczyk.
W czasie wykładu dowiesz się:
– Jak wspierać rozwój intelektualny dziecka?
– Co zagraża prawidłowemu rozwojowi dzieci?
– Na co zwrócić uwagę w kształtowaniu odpowiedniego środowiska dla najmłodszych?

Wykład odbędzie się 2 czerwca, na Wydziale Prawa i Administracji UŚ ul. Bankowa 11b w Katowicach.

Profesor Krystyna Rymarczyk:

Doktor nauk biologicznych, psycholog ze specjalizacją w zakresie neuropsychologii, adiunkt w Instytucie Neuronauki Poznawczej i Behawioralnej Wydziału Psychologii Uniwersytetu SWPS. Przez lata pracowała także w Pracowni Psychofizjologii w Instytucie Biologii Doświadczalnej PAN w Warszawie, gdzie za długoletnią służbę otrzymała Srebrny Medal nadany przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Obecnie prowadzi zajęcia na studiach magisterskich i podyplomowych z zakresu neuropsychologii klinicznej i neuronauki. Jej zainteresowania naukowe koncentrują się wokół zagadnienia powstawania reakcji mimicznych, mózgowej organizacji procesów emocjonalnych, w tym roli dynamiki oraz poziomu empatii w percepcji ekspresji emocjonalnych. W tym obszarze prowadzi badania z wykorzystaniem funkcjonalnego rezonansu magnetycznego (fMRI), jak i elektromiografii powierzchniowej mięśni twarzy (EMG). Autorka kilkudziesięciu artykułów zarówno z zakresu neuronauki społecznej, jak i psychologii, m.in.: PLOS One, Frontiers in Psychology, Frontiers in Behavioral Neuroscience i inne. Interesuje się także neurobiologicznym podłożem rozwoju człowieka, mechanizmami plastyczności mózgowej i tejże tematyce poświęca swoje publikacje. Autorkaa wielu wystąpień konferencyjnych i popularnonaukowych. Otrzymała nagrodę Dziekana Wydział Psychologii Uniwersytetu SWPS za wysoką jakość prowadzonych zajęć dydaktycznych oraz znaczącą efektywności pracy naukowej.