FAQ

Jakie są główne atuty Przedszkola Węgielek? Węgielek to miejsce, które z definicji ma być dla dziecka przedłużeniem domu rodzinnego. Nasz model edukacyjny stawia rodzinę w centrum. Chcemy wspierać rodziców jako pierwszoplanowych wychowawców dziecka, dlatego dbamy o systematyczną komunikację i współpracę między nauczycielem i rodzicami. Realizujemy ten cel przede wszystkim dzięki spotkaniom tutoringowym.

Czym są agendy?

Agenda to rodzaj książkowego kalendarza, w którym wpisujemy sukcesy i zadania naszych przedszkolaków. Agenda służy również do komunikacji między nauczycielem a rodzicami.

Na czym polega tutoring?

W Węgielku nie ma tradycyjnych zebrań z rodzicami. Każda rodzina ma swojego indywidualnego opiekuna – tutora, z którym spotyka się kilka razy w roku, aby porozmawiać o tym, jak dziecko funkcjonuje w przedszkolu i w domu. Spotkanie odbywa się bez dzieci i z udziałem obojga rodziców. Jest to czas spokojnej rozmowy o tym, co nas cieszy, a co niepokoi w rozwoju dziecka.

Jak często dzieci wychodzą na dwór?

Wyjście na podwórko jest stałym punktem codziennego planu. Nawet gdy zbiera się na deszcz, czy jest chłodno, węgielkowe przedszkolaki wychodzą na dwór gdyż ruch na świeżym powietrzu jest niezwykle istotny. Jeżeli jest duży mróz, smog czy ulewa wtedy oczywiście zostajemy w przedszkolu.

Co to jest psychomotoryka?

W Węgielku realizujemy sprawdzony i przynoszący bardzo dobre efekty program psychomotoryczny. W ramach zajęć z psychomotoryki, nasze przedszkolaki wykonują serie ćwiczeń, które rozwijają ich ciało i umysł. Badania naukowe dowodzą, że ćwiczenia na koordynację ruchową wpływają także na uwagę i umiejętności skupiania się.

Czesne:

  • w roku szkolnym 2023/2024 wynosi 650 zł;
  • płatne jest przez 12 miesięcy w roku.

Więcej o rekrutacji przeczytacie TUTAJ.

Czy dla przedszkolaków jest zapewniony transport?

Do szkół i przedszkoli prowadzonych przez Stowarzyszenie Węgielek dzieci dojeżdżają z wielu miejsc oddalonych nawet o kilkadziesiąt kilometrów. Aby ułatwić dojazdy zostały uruchomione 3 autobusy, które codziennie dowożą dzieci z różnych kierunków. Więcej na ten temat znajdziecie TUTAJ.

Czy Węgielek to przedszkole katolickie?

Węgielek nie jest formalnie przedszkolem katolickim – przedszkole nie jest prowadzone przez osoby duchowne, czy instytucję formalnie związaną z kościołem katolickim. Wartości katolickie są jednak osią modelu edukacyjno-wychowawczego w naszym przedszkolu, a obowiązujący system edukacji spersonalizowanej bazuje na filozofii Personalizmu Chrześcijańskiego.

Czy w rekrutacji muszą brać udział oboje rodzice?

Tak.

Czy do przedszkola można dołączyć w każdej chwili?

Tak, pod warunkiem, że jest miejsce w grupie.