Nauka przez zabawę

Nauka może być fantastyczną zabawą i prawdziwą przyjemnością. Dzieci uwielbiają tworzyć, doświadczać i eksperymentować; poznawać świat wszystkimi zmysłami. W przedszkolu Węgielku w Katowicach realizujemy ciekawy program dydaktyczny, który rozbudza dziecięcą wyobraźnię i dostarcza wiedzy o otaczającym nas świecie. Przygotowujemy się do nauki czytania, bawiąc się sylabami; uczymy się matematyki w praktyce. Doskonalimy małą motorykę, aby dziecięce rączki były gotowe do kreślenia liter i wykonywania precyzyjnych ruchów. Realizujemy zajęcia muzyczno-rytmiczne i całą masę ciekawych projektów. Wszystko po to, by każdy przedszkolak w radosnej atmosferze rozwijał swój potencjał i intelekt.

Program wychowawczy Węgielka oparty jest o kształtowanie u dzieci dobrych nawyków w trzech obszarach: autonomia, praca i socjalizacja. Przez wykonywanie codziennych prostych zadań czy dyżurów, dzieci odkrywają, że każdy dzień jest doskonałą okazją do pracy nad sobą. Małe – wielkie wyzwania, jak dzielenie się zabawkami, samodzielne ubieranie bucików czy kończenie rozpoczętej pracy i sprzątanie po sobie, dają dzieciom satysfakcję i uczą wytrwałości. Zwracamy szczególną uwagę na kształtowanie nawyków i postaw, ponieważ wierzymy, że osiąganie dobrych wyników dydaktycznych jest konsekwencją dobrze realizowanego programu wychowawczego.

Każdy przedszkolak posiada swoją Agendę, która jest jednym z narzędzi komunikacji pomiędzy rodzicami a nauczycielem. W agendzie, zarówno nauczyciel jak i rodzice, mogą wpisywać informacje o osiąganych przez dziecko sukcesach w pracy nad sobą. Dzięki temu możemy wspólnie cieszyć się każdym krokiem na drodze do samodzielności i motywować dziecko do dalszej pracy.