Kadra

 • Zofia Fluder - Dyrektor

  Zofia Fluder - Dyrektor

  Pracuje w naszym przedszkolu od początku jego istnienia, czyli od października 2009 roku. Ukończyła pedagogikę socjalną i opiekuńczą oraz zintegrowaną edukację wczesnoszkolną i przedszkolną na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Wcześniej pracowała jako wychowawca w Specjalnym Ośrodku Wychowawczym oraz w gimnazjum jako pedagog szkolny. Od lat jest zaangażowana w Ruch Światło–Życie. Uwielbia muzykę, śpiewa w zespole chrześcijańskim. Jej pasją jest także żeglarstwo i dobra książka. Żona Wiesława, mama Pawełka i Franka.

 • Anna Ratka - nauczyciel grupy Biedronek (3-latki)

  Anna Ratka - nauczyciel grupy Biedronek (3-latki)

  Ukończyła studia na kierunku edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne na Uniwersytecie Śląskim. Doświadczenie zdobywała na praktykach w Węgielku, podczas wyjazdów na rekolekcje Dzieci Maryi i Obozy św. Jana Bosko, a także jako wolontariuszka Akademii Przyszłości. W wolnych chwilach lubi chodzić do teatru, czytać książki i wyjeżdżać nad polskie morze.

 • Gabriela Moczko – nauczyciel wspomagający grupy Biedronek (3-latki)

  Gabriela Moczko – nauczyciel wspomagający grupy Biedronek (3-latki)

  Studentka trzeciego roku pedagogiki edukacji wczesnoszkolnej i wychowania przedszkolnego na Uniwersytecie Śląskim. Doświadczenie z dziećmi zdobywała przez wiele lat prowadząc Dzieci Maryi, a także na obozach. Od kilku lat zaangażowana w ruch misyjny TUCUM.W wolnym czasie pogłębia swoją wiedzę na temat świata i rozwoju małego dziecka, wielbicielka dobrych filmów, a także miłośniczka dobrej muzyki i wędrówek górskich.

 • Katarzyna Kłusek - nauczycielka grupy Pszczółek (3-latki)

  Katarzyna Kłusek - nauczycielka grupy Pszczółek (3-latki)

  Ukończyła wychowanie przedszkolne z muzyką w Kolegium Nauczycielskim w Bytomiu oraz pedagogikę przedszkolną i wczesnoszkolną na Akademii Pedagogicznej w Krakowie. Pracowała kilka lat jako nauczyciel w szkole podstawowej, a w Węgielku pracuje od 2014 roku. Wiele lat była związana z Ruchem „Światło – Życie”. Uwielbia tańczyć – kiedyś turniejowa tancerka klasy B w tańcach standardowych i latynoamerykańskich, teraz instruktor tańca po Kursie Instruktorskim w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie na kierunku taniec jazzowy. Prywatnie żona Andrzeja oraz mama Lenki i Mateuszka.

 • Agnieszka Świniarska - nauczyciel wspomagający grupy Pszczółek (3-latki)

  Agnieszka Świniarska - nauczyciel wspomagający grupy Pszczółek (3-latki)

  Ukończyła studia magisterskie na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach na kierunku teologia nauczycielska, a także studia podyplomowe na kierunku zintegrowana edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna. Doświadczenie pedagogiczne zdobywała, biorąc udział w wolontariacie w przedszkolu „Węgielek”. Od wielu lat również opiekuje się dziećmi w ramach wolontariatu na skupieniach w Ognisku Świętej Rodziny w Katowicach. W wolnym czasie lubi czytać książki, słuchać muzyki, piec i gotować, a także śpiew, długie spacery oraz wędrówki górskie i wyprawy rowerowe.

 • Anna Skrzypek - nauczyciel grupy Motylków (3-latki)

  Anna Skrzypek - nauczyciel grupy Motylków (3-latki)

  Ukończyła Kolegium Nauczycielskie w Bytomiu na kierunku zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i edukacja przedszkolna. Kontynuowała również specjalność nauczycielską na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Od lat związana z Ruchem Światło – Życie. W wolnych chwilach chętnie wyrusza w góry. Szczególnie upodobała sobie bieszczadzkie połoniny, na które bardzo chętnie wraca.

 • Małgorzata Gernot – nauczyciel wspomagający grupy Motylków (3-latki)

  Małgorzata Gernot – nauczyciel wspomagający grupy Motylków (3-latki)

  Absolwentka Wydziału Nauk o Ziemi, aktualnie jest w trakcie studiów podyplomowych z przygotowania pedagogicznego oraz oligofrenopedagogiki. Ukończyła również 2 stopień szkoły muzycznej, gdzie dodatkowo spełnia się jako nauczyciel gry na pianinie. Doświadczenie zdobywała poprzez pracę w prywatnym muzycznym przedszkolu. Członek wspólnoty 20+ w Franciszkańskim Centrum Trzej Towarzysze. Czas wolny poświęca na podróże, zwiedza świat na motocyklu, uwielbia chodzić po górach i poznawać nowe miejsca. Ostatnio zafascynowała się szydełkowaniem, więc każdą wolną minutę poświęca na robienie czapek, szalików, kocyków czy torebek.

 • Joanna Zagórska - nauczyciel grupy Tygrysków (4-latki)

  Joanna Zagórska - nauczyciel grupy Tygrysków (4-latki)

  Pracuje w naszym przedszkolu od początku jego istnienia. Ukończyła studia na kierunkach: Wychowanie Przedszkolne, a także Pedagogika - Resocjalizacja z Profilaktyką Społeczną na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach oraz studia podyplomowe na kierunku Edukacja Spersonalizowana i Zróżnicowana na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie i "Logopedia" na Uniwersytecie Śląskim. Doświadczenie pedagogiczne zdobywała w świetlicy socjoterapeutycznej, szkole podstawowej, w poradni psychologiczno – pedagogicznej oraz jako wychowawca podczas wyjazdów kolonijnych. Jej pasją są: gotowanie, książki i aktywnie spędzany czas ze swoją rodziną. Szczęśliwa żona Piotra, mama Amelki oraz Filipka.  

 • Weronika Horowska - nauczyciel grupy Kangurków (4-latki)

  Weronika Horowska - nauczyciel grupy Kangurków (4-latki)

  Absolwentka Wydziału Artystycznego UŚ w Katowicach na kierunku Edukacja Artystyczna w zakresie sztuki muzycznej. Ukończyła także kwalifikacyjne studia podyplomowe z pedagogiki przedszkolnej.Doświadczenie zawodowe zdobywała prowadząc dziecięce grupy parafialne oraz zespoły muzyczne, a także współorganizując letnie kolonie dla dzieci. Jej pasją jest muzyka, a w szczególności śpiew. W wolnych chwilach lubi czytać, spacerować oraz spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi. Żona Wojtka oraz mama Mateuszka i Pawełka.

 • Anna Tatoj – nauczyciel wspomagający grupy Tygrysków i Kangurków (4-latki)

  Anna Tatoj – nauczyciel wspomagający grupy Tygrysków i Kangurków (4-latki)

  Absolwentka Nauk o rodzinie i Pedagogiki opiekuńczo - wychowawczej na Uniwersytecie Śląskim. Jako dziecko trenowała pływanie, które do dziś jest jej ulubionym sportem. W wolnych chwilach nieustannie poszukuje, odkrywa i rozwija swoje pasje. Lubi obserwować, poznawać ludzi i się nimi inspirować. Kocha spotkania z przyjaciółmi, najlepiej takie 1:1, bo wtedy łatwiej poznać głębię drugiego człowieka i pozwolić drugiemu odkryć swoją ... :)

 • 1
 • 2
 • 3