27 dni, 88 Tatusiów, około 150 książek i opowiadań, 190 par zasłuchanych uszu i niezliczona ilość uśmiechów!

Tak w liczbach moglibyśmy podsumować miesiąc maj, który w naszym przedszkolu upłynął pod hasłem: „Poczytaj mi, Tato!” Tatusiowie jak zawsze stanęli na wysokości zadania i odpowiedzieli na zaproszenie. Jednak tego co najważniejsze nie jesteśmy w stanie zamknąć w liczbach. Nie da się zliczyć ile nowych słów „wskoczyło” do słowników przedszkolaków, jak wiele pomysłów zrodziło się pod wpływem usłyszanych historii, o ile wydłużył się czas koncentracji uwagi i jak bardzo powiększyła się pamięć dzieciaków. No i oczywiście radość z tych wspólnie spędzonych chwil również jest niepoliczalna! Jesteśmy przekonani, że właśnie te niewymierne efekty są najcenniejsze i pozostaną na długo z naszymi przedszkolakami. Dziękujemy Wam, drodzy Ojcowie, za każdą minutę poświęconą na czytanie w grupach i za uśmiechy, które dzięki Wam pojawiły się na twarzach naszych „Węgielków”. Mamy nadzieję, że to nie koniec, że kolejne edycje akcji przed nami. A tymczasem życzymy wielu wspaniałych chwil z książką. Niech to zaczytanie towarzyszy Węgielkowym Rodzinom na wakacyjnych szlakach – nie tylko w deszczowe dni!