Nowi ogrodnicy w przedszkolu!

Marzec dla naszych czterolatków był miesiącem poznawania roślin ogrodowych. Zajączki, Kangurki i Tygryski poznawały nazwy wiosennych kwiatów, warzyw, owoców, a także roślin, które można spotkać na łąkach i w ogródkach. Narzędzia ogrodnicze też nie są im już obce! Ale na teorii węgielkowe maluchy nie poprzestały. W dłoń poszły doniczki, ziemia, nasiona i wkrótce nasi mali ogrodnicy stworzyli prawdziwe ogródki w swoich salach!Czterolatki skrupulatnie dbały o swoje sadzonki i pilnowały, aby nie brakowało im wody. Obserwowały jak nasionka wypuszczają korzenie, łodygi i listki. Na parapetach zaroiło się od fasoli, owsa, rzeżuchy, bazylii, rukoli i cebulek, które nasze zuchy chętnie podskubują przy śniadaniu. Na parapetach kiełkują już kwiaty wysiane z nasionek i gdy tylko zrobi się cieplej, czterolatki na pewno zadbają o to, aby ubogaciły one przedszkolny plac zabaw.