English morning

W naszym Przedszkolu każdego dnia witają nas tzw. PORANKI, czyli zajęcia, które pomagają dzieciom odnaleźć się w przestrzeni czasu. Zaczynamy krótką modlitwą,podczas której towarzyszy nam zapalona świeca i figura Anioła Stróża lub obrazek z wizerunkiem Matki Bożej. Później wybieramy dyżurnych, którzy pełnią ważną funkcję,bo są pomocnikami nauczyciela.
W grupach 5- i 6-latków raz w tygodniu odbywa się tzw. English morning, czyli poranek po angielsku. Dlaczego? Aby jeszcze bardziej rozbudzić chłonne umysły i dać sposobność dzieciom na używanie języka obcego podczas stałych elementów dnia.
Poranek to nasza węgielkowa rutyna, którą poznają już nasze najmłodsze trzylatki. Na tych właśnie zajęciach dzieci określają dzień tygodnia, zaznaczają datę w kalendarzu,powtarzają miesiące i przeliczają (ilość dzieci w grupie, elementy w zbiorze, dni,miesiące, pory roku), a także obserwują pogodę, która jest za oknem.
Poranek to dobry moment w ciągu całego dnia na przypomnienie i utrwalenie nawyków, nad którymi w każdej grupie pracujemy w danym miesiącu. Uczymy się wiersza logopedycznego, który jest świetnym sposobem nie tylko na gimnastykę buzi i języka, ale także rozwój słownictwa i pamięci.
Poranki (także te w wersji anglojęzycznej) są wartościowym narzędziem dla nauczycieli i cennym czasem dla naszych przedszkolaków, dlatego zachęcamy, aby uczestniczyć w nich każdego dnia, w pełni.