998 – ten numer znają przedszkolaki!

W środę i piątek najstarsze grupy Węgielka wybrały się na autokarową wycieczkę do Małej Strażnicy w Jednostce Ratowniczo Gaśniczej nr 1 w Katowicach-Szopienicach. Nasze przedszkolaki z wielką ciekawością oglądały wozy strażackie i ich wyposażenie, a nawet przymierzały prawdziwe hełmy. Był też czas na oglądanie filmików edukacyjnych, z których dzieci dowiedziały się co może wywołać pożar oraz jak wygląda prawdziwa akcja ratownicza. Niezapomniane wrażenia zapewnił „spalony pokój”, w którym można było poczuć zapach dymu i przekonać się, jak groźny jest ogień. Sówki i Wiewiórki dowiedziały się również, jak należy postępować w przypadku zauważenia pożaru lub innego zagrożenia oraz samodzielnie wykonały telefon do służb ratunkowych. Na koniec dzieci ubrały strażackie stroje i zrobiły pamiątkowe zdjęcia.