M jak malarz

W minionym tygodniu nasze 4-latki odwiedził Gość – prawdziwa malarka i plastyczka. Opowiadała o pracy malarza oraz o narzędziach, których potrzebuje do wykonywania obrazów. Tygrysy i Kangurki dowiedziały się, że istnieją różne typy farb, które można rozróżnić nawet po zapachu! Pani Magda przygotowała martwą naturę z przedszkolnych klocków, po czym każdy mógł mieć udział w namalowaniu wspólnego obrazu. Prawdziwą frajdę sprawiło dzieciom malowanie pędzlem na podobraziu ustawionym na sztaludze.
Jednak to nie koniec doświadczeń przedszkolaków w roli malarza – nie tak dawno Tygryski i Kangurki, za pomocą pasteli, wykonywały swoje własne portrety, które mogą Państwo podziwiać w Tygryskowej i Kangurkowej Galerii Malarstwa 🙂