„Ludzie listy piszą, zwykłe, polecone.”

Nie inaczej było u naszych przedszkolaków. Najstarsze grupy, czyli Liski, Wiewiórki i Sówki, zaangażowały się w pisanie listów. Przy każdej sali znalazła się skrzynka pocztowa, do której dzieci wrzucały przygotowane listy. Czy łatwo napisać list? Można by pomyśleć, że tak. Wystarczy przygotować kartkę, kopertę, coś do pisania i kolorowania. I już. Czy aby na pewno? Nie. Trzeba zrobić coś więcej – trzeba się zaangażować i poświęcić swój wolny czas, żeby zrobić drugiej osobie miłą niespodziankę. To jest właśnie hojność, której chcemy się uczyć między innymi przez takie inicjatywy. Chcemy pokazać, że warto robić coś bezinteresownego dla drugiej osoby, bo „taka wspaniałomyślność otwiera nasze serca i wzbogaca nas”.
Dziękujemy również wszystkim rodzicom za ich hojność i wspólne przygotowanie listów z dziećmi. Wielkie otwarcie skrzynek pocztowych na listy nastąpiło na przełomie września i października, a panie na kilka chwil zamieniły się w doręczycieli listów. Najważniejsza jednak była radość i uśmiech na twarzy każdego dziecka, które otrzymało swój „prezent”. Czy warto być hojnym? Takie inicjatywy pokazują, że tak.