Sówki wśród ziół

Co może wyrosnąć z małego ziarenka? Jak pachnie bazylia? Czym różni się siano od słomy? Czy koty i psy mogą żyć w zgodzie? Na te i inne pytania Sówki szukały odpowiedzi podczas wycieczki do zaprzyjaźnionej zagrody edukacyjnej
„Niezłe Ziółka” w Mikołowie. Na miejscu czekało na nie wiele atrakcji: mogły pogłaskać kotki i pieska, oglądały króliczki
i szczotkowały konia o imieniu Bajka. Poznały zapachy wielu ziół i przypraw, a na koniec mogły samodzielnie zasiać pszenicę, którą zabrały do domów, by ją pielęgnować. A w tym wszystkim nie przeszkodził im deszcz, który tego dnia siąpił z nieba. Mimo pochmurnej pogody, z dziecięcych twarzy nie znikały uśmiech, zachwyt i zaskoczenie – które na przemian się pojawiały. I choć Wiewiórki i Liski musiały odwołać swój wyjazd to nie martwimy się: Co się odwlecze, to nie uciecze!