„Tańczą motyle, tańczą na łące, a razem z nimi kwiaty pachnące”

Pamiętacie nasz primaaprilisowy żart, że na naszym placu zabaw Pan Józef zaczął kopać basen? Tak naprawdę było to przygotowanie gruntu pod zasianie łąki kwietnej. W kwietniu grupa Pszczółek wysiała w tym miejscu nasiona kwiatów, a dziś podziwiamy piękne efekty tej pracy. Na naszej łące zakwitły między innymi rumianki, kąkol polny, maciejka, len zwyczajny i maki polne. Teraz wszyscy możemy podziwiać piękne kwiaty i cieszyć się ich kolorami. Dziękujemy także grupie Tygrysków za regularne podlewanie łąki i zapraszamy, aby podziwiać ją na żywo.

Goodbye, goodbye … it’s time to start holidays!

Tymi słowami żegnamy się z naszymi przyjaciółmi, czyli our friends: Cookie, Monkey and Owl. Spędziliśmy razem wspaniały rok w przedszkolu! Our friends uczyli i rozbawiali nas swoimi historiami i zawsze w ruchu pokazywali nam domy, przedstawili zwierzaki na farmie i w dżungli, rysowali, skakali, liczyli. W swoich historyjkach Cookie bawił nas żartami: przecież kto daje rybę – fish na górę ciasta – a cake! Nie wyjadamy jedzonka z kosza piknikowego w drodze na miejsce! Wszyscy oni życzą dzieciom i ich rodzinom udanych wakacji i przekazują kilka pomysłów na wykorzystanie języka angielskiego na plaży, w górach oraz w domu:

– liczenie do 20 po angielsku (np: kamyczków po drodze, muszelek na plaży, owieczek na polu, wisienek, czy truskawek),
– podawanie kolorów absolutnie wszystkiego, co napotkają dzieci na swojej drodze,
– codzienne czynności z angielskim (brush my teeth, get dressed, put on my shoes, go home...),
– sprawdzanie pogody po angielsku,
– zwierzaki od spiders and ants, po sheep and elephants,
– dni tygodnia i miesiące to bułka z masłem,
– posiłki: warzywa i owoce, kanapeczki i inne pyszności.

Take care and hope to see you again soon! Trzymajcie się i do zobaczenia!

Bonjour! Ciao! Hola! Hello!

Jadą, jadą dzieci drogą, siostrzyczka i brat,

i nadziwić się nie mogą, jaki piękny świat.

Już niebawem wyruszymy w świat na wakacyjne wyprawy. Zapewne świetnie są do nich przygotowane Zajączki, Kangurki i Tygryski – przedszkolaki z tych grup przez cały czerwiec podróżowały po Europie.

Odwiedziliśmy Wielką Brytanię i piliśmy herbatkę u królowej Elżbiety, polecieliśmy do słonecznej Hiszpanii i tańczyliśmy flamenco, wybraliśmy się również do Włoch, gdzie mieliśmy okazję skosztować caprese i zrobić pizzę, a oprócz tego wspinaliśmy się na wieżę Eiffla we Francji. Na koniec, rowerami podróżowaliśmy przez Holandię, aby zobaczyć kolorowe pola tulipanów i obrazy Vincenta van Gogha w muzeum w Amsterdamie😊. Teraz pozostaje nam już tylko życzyć udanych wojaży – może komuś uda się zwiedzić te europejskie kraje na żywo.

Niezłe ziółka nie są złe!

W ostatnim tygodniu roku przedszkolnego grupa Wiewiórek i Sówek udała się na wycieczkę pożegnalną do zagrody Niezłe Ziółka. Radości nie było końca, dzieci miały okazję pogłaskać baranki, króliczki i malutkie kotki. Dowiedziały się też, że do wąchania roślinek potrzebne są też ręce! Jak to możliwe? Pani oprowadzająca nasze grupy zdradziła sekret, że aby powąchać np. miętę należy ją najpierw delikatnie „potarmosić” w dłoniach, wtedy zapach mięty przechodzi również na ręce.

Dzieci mogły nakarmić króliki listkami melisy, pogłaskać konika, obejrzeć pod mikroskopem pokrzywę, truskawkę oraz błękitny kwiat, wejść do kurnika, nasłuchiwać gdakania kur, nauczyć się, który dźwięk wydawany przez kurę oznacza, że właśnie znosi jajko.

Atrakcjom nie było końca, a elementem zwieńczającym całą wycieczkę były pyszne lody. Cóż to była za niespodzianka! Zobaczcie sami fotorelację z naszej wyprawy.

Zapraszamy do Węgielka – teraz dojedziecie szybciej!

Poznajcie nasze przedszkole, w którym Wasze dzieci będą codziennie uczyły się angielskiego, codziennie wychodziły na dwór. Będą miały zajęcia z kodowania oraz nabywały potrzebne w życiu nawyki. Dzięki rodzinnemu tutoringowi zyskacie wpływ na rozwój swojego dziecka. To wszystko w duchu wartości katolickich. Wypełnijcie formularz zgłoszeniowy by umówić się na spotkanie rekrutacyjne i dołączcie do grona zadowolonych rodzin przedszkola Węgielek.

Mamy dla Was jeszcze jedną bardzo dobrą wiadomość! Wreszcie dobiega końca remont Drogi Krajowej 86, która ma wielki wpływ na dojazd do Węgielka. Już teraz do przedszkola można dojechać w około 15 min z niemal każdej dzielnicy Katowic, co powoduje, że Węgielek stał się jednym z najlepiej skomunikowanych przedszkoli w mieście.