Kadra

 • ZOFIA FLUDER - Dyrektor, Członek Rady Zarządzającej

  ZOFIA FLUDER - Dyrektor, Członek Rady Zarządzającej

  Pracuje w naszym przedszkolu od początku jego istnienia, czyli od października 2009 roku. Ukończyła pedagogikę socjalną i opiekuńczą oraz zintegrowaną edukację wczesnoszkolną i przedszkolną na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Wcześniej pracowała jako wychowawca w Specjalnym Ośrodku Wychowawczym oraz w gimnazjum jako pedagog szkolny. Od lat jest zaangażowana w Ruch Światło–Życie. Uwielbia muzykę, śpiewa w zespole chrześcijańskim. Jej pasją jest także żeglarstwo i dobra książka. Żona Wiesława, mama Pawełka i Franka. 

 • JUSTYNA MICHALAK - Wicedyrektor, Członek Rady Zarządzającej, wychowawca grupy Wiewiórek (5-latki)

  JUSTYNA MICHALAK - Wicedyrektor, Członek Rady Zarządzającej, wychowawca grupy Wiewiórek (5-latki)

  Absolwentka studiów magisterskich w zakresie pedagogiki socjalnej i opiekuńczej na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Ukończyła również studia podyplomowe z oligofrenopedagogiki oraz z pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywała jako wychowawca kolonijny oraz wolontariusz w pracy z dziećmi niepełnosprawnymi i mającymi trudności w nauce. Przez kilka lat pracowała jako wychowawca w specjalnym ośrodku wychowawczym. Uwielbia czytać książki i jeździć na rowerze. Prywatnie żona Marcina i mama Bartka i Ani.

 • JOANNA ZAGÓRSKA - wychowawca grupy Motylków (3-latki), logopeda

  JOANNA ZAGÓRSKA - wychowawca grupy Motylków (3-latki), logopeda

  Pracuje w naszym przedszkolu od początku jego istnienia. Ukończyła studia na kierunkach: Wychowanie Przedszkolne, a także Pedagogika - Resocjalizacja z Profilaktyką Społeczną na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach oraz studia podyplomowe na kierunku Edukacja Spersonalizowana i Zróżnicowana na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie i "Logopedia" na Uniwersytecie Śląskim. Doświadczenie pedagogiczne zdobywała w świetlicy socjoterapeutycznej, szkole podstawowej, w poradni psychologiczno – pedagogicznej oraz jako wychowawca podczas wyjazdów kolonijnych. Jej pasją są: gotowanie, książki i aktywnie spędzany czas ze swoją rodziną. Szczęśliwa żona Piotra, mama Amelki oraz Filipka.  

 • MARTA KREIHS - nauczyciel grupy Motylków (3-latki)

  MARTA KREIHS - nauczyciel grupy Motylków (3-latki)

  Ukończyła katowicką Akademię Muzyczną na specjalności Teoria Muzyki. Z dziećmi pracuje od dziesięciu lat. Współprowadziła scholę parafialną oraz półkolonie dla dzieci, uczy gry na pianinie. Szczęśliwa żona Artura. W czasie wolnym lubi grać na pianinie, czytać książki, spotykać się z bliskimi.

 • KAMILA KOMANDERA - wychowawca grupy Pszczółek (3-latki)

  KAMILA KOMANDERA - wychowawca grupy Pszczółek (3-latki)

  Ukończyła studia magisterskie na kierunku pedagogika opiekuńczo – wychowawcza w Wyższej Szkole Filozoficzno – Pedagogicznej IGNATIANUM w Krakowie, a także studia podyplomowe na kierunku pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna. Prowadziła zajęcia dla dzieci młodszych w szkole podstawowej z zakresu ortografii w ramach programu Leonardo. Prywatnie żona Michała i mama czwórki dzieci: Doroty, Jakuba, Małgosi i Maksa; uczęszczających do naszych placówek. W wolnym czasie lubi spędzać czas na łonie natury lub przy ciekawej lekturze.

 • ANNA LIS - nauczyciel grupy Pszczółek (3-latki)

  ANNA LIS - nauczyciel grupy Pszczółek (3-latki)

  Absolwentka pracy socjalnej i pedagogiki społeczno-opiekuńczej w Wyższej Szkole Pedagogiki w Katowicach. Doświadczenie zdobywała podczas pracy w przedszkolu tuż po zakończeniu studiów. Obecnie szczęśliwa żona i mama dwóch córek. Siedem lat spędziła w Wielkiej Brytanii, ale tęsknota do rodziny, polskiej kultury i tradycji wzięły górę. Jej pasją od 12 lat jest tworzenie kartek okolicznościowych, a od roku również doradztwo i sprzedaż angielskich książeczek dla dzieci i młodzieży.

 • MARIA ZEGADŁO - wychowawca grupy Tygrysków (4-latki)

  MARIA ZEGADŁO - wychowawca grupy Tygrysków (4-latki)

  Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego na kierunku nauki o rodzinie, a także studiów podyplomowych z edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Przez lata pracująca z młodzieżą i dziećmi, między innymi w Ruchu Światło - Życie. Z Węgielkiem związana od 2017 roku jako nauczyciel wspomagający i później wychowawca. U dzieci ceni sobie zwłaszcza prostotę w wyrażaniu uczuć i potrzeb oraz wspólny czas spędzony na rozmowie. W czasie wolnym lubi odwiedzać NOSPR, teatr oraz odkrywać zielonej azyle na mapie Śląska. Szczególnie interesuje się historią i losami brytyjskiej monarchii. Uwielbia wiosnę z całym jej kolorowym dobrodziejstwem.

 • ELŻBIETA WEBER - wychowawca grupy Zajączków (4-latki)

  ELŻBIETA WEBER - wychowawca grupy Zajączków (4-latki)

  Ukończyła studia magisterskie na kierunku zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne na Uniwersytecie Śląskim. Swoje powołanie do pracy z dziećmi odkryła prowadząc dziecięce grupy parafialne. Od 2011 roku zdobywa doświadczenie pracując w przedszkolu. Jej zainteresowania to muzyka, sporty zimowe oraz podróże.

 • IWONA GOJ - wychowawca grupy Kangurków (4- i 5-latki)

  IWONA GOJ - wychowawca grupy Kangurków (4- i 5-latki)

  Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach na kierunku pedagogika opiekuńczo-wychowawcza. Ukończyła również studia podyplomowe na kierunku oligofrenopedagogika na Górnośląskiej Wyższej Szkole Pedagogicznej w Mysłowicach. Uczestnik szkoleń z zakresu języka migowego oraz terapii krótkoterminowej. Wcześniejsza praca zawodowa związana była z pomaganiem osobom niepełnosprawnym i będącym w kryzysie życiowym. Z "Węgielkiem" związana od 2010 roku. Praca z dziećmi jest dla niej inspiracją do dalszego samokształcenia i wzbogacania warsztatu pracy. W ostatnim czasie zdobyła certyfikat trenera umiejętności grafomotorycznych oraz certyfikat ukończenia szkolenia z zakresu terapii ręki.Lubi spacery i jazdę na rowerze. Szczęśliwa żona Wojtka i mama Szymonka.

 • GABRIELA MOCZKO - nauczyciel grupy Zajączków (4-latki)

  GABRIELA MOCZKO - nauczyciel grupy Zajączków (4-latki)

  Studentka na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach na kierunku Pedagogika Wczesnoszkolna i Wychowanie Przedszkolne. Zachwycona projektem „Węgielek”, z którym jest związana od 2020 r. Współpraca z dziećmi daje jej poczucie spełnienia i motywacji. Miłośniczka podcastów, wartościowych książek i długich spacerów ze swoim psem Beethovenem.

 • 1
 • 2
 • 3