Kadra

 • ZOFIA FLUDER - Dyrektor, Członek Rady Zarządzającej

  ZOFIA FLUDER - Dyrektor, Członek Rady Zarządzającej

  Ukończyła pedagogikę socjalną i opiekuńczą oraz zintegrowaną edukację wczesnoszkolną i przedszkolną na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Pracowała w domu dziecka oraz w gimnazjum jako pedagog szkolny. Od najmłodszych lat wiedziała, że będzie zajmować się nauczaniem i wychowaniem dzieci - tę pasję rozwijała jako wolontariusz w ochronkach parafialnych oraz na dziecięcym oddziale hospicyjnym. Od dawna jest zaangażowana w Ruch Światło–Życie. W Węgielku pracuje od początku jego istnienia, czyli od października 2009 roku. Uwielbia muzykę, żeglarstwo i dobrą książkę. Żona Wiesława, mama Pawełka i Franka.

 • JUSTYNA MICHALAK - Wicedyrektor, Członek Rady Zarządzającej, nauczyciel grupy Kangurków (4-latki)

  JUSTYNA MICHALAK - Wicedyrektor, Członek Rady Zarządzającej, nauczyciel grupy Kangurków (4-latki)

  Absolwentka studiów magisterskich w zakresie pedagogiki socjalnej i opiekuńczej na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Ukończyła również studia podyplomowe z oligofrenopedagogiki oraz z pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywała jako wychowawca kolonijny oraz wolontariusz w pracy z dziećmi niepełnosprawnymi i mającymi trudności w nauce. Przez kilka lat pracowała jako wychowawca w Specjalnym Ośrodku Wychowawczym. Uwielbia czytać książki i jeździć na rowerze. Prywatnie żona Marcina i mama Bartka i Ani.

 • ANNA PIĘTA - wychowawca grupy Motylków (3-latki), Członek Rady Zarządzającej

  ANNA PIĘTA - wychowawca grupy Motylków (3-latki), Członek Rady Zarządzającej

  Ukończyła Kolegium Nauczycielskie w Bytomiu na kierunku zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i edukacja przedszkolna. Kontynuowała również specjalność nauczycielską na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. W wolnych chwilach wyrusza w góry, a najbardziej bliskie jej sercu są bieszczadzkie połoniny. Lubi wszystko, co związane z ogrodem, kwiatami i naturą.

 • PATRYCJA SPAŁEK - nauczyciel grupy Motylków (3-latki)

  PATRYCJA SPAŁEK - nauczyciel grupy Motylków (3-latki)

  Absolwentka interdyscyplinarnego kierunku Arteterapia, prowadzonym przez Uniwersytet Śląski w Katowicach, Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego oraz Akademię Sztuk Pięknych w Katowicach. Studiuje Psychologię na Akademii Ekonomiczno - Humanistycznej w Warszawie. Jej pasją jest śpiew, gra na instrumentach oraz sztuki plastyczne. Interesuje się rozwojem osobistym oraz duchowym.

 • KAROLINA KOZUBEK - wychowawca grupy Pszczółek (3-latki)

  KAROLINA KOZUBEK - wychowawca grupy Pszczółek (3-latki)

  Absolwentka Wyższej Szkoły Bankowej w Chorzowie na kierunku Zarządzanie - psychologia w biznesie. Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Katowicach, a także Szkołę Plastyczną im. Józefa Pankiewicza w Katowicach. Wieloletni wychowawca kolonijny. Swoje doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywała prowadząc przez kilka lat zajęcia plastyczne i muzyczne w domu kultury, a także w szkole podstawowej, pracując jako pomoc nauczyciela. Od kilku lat jej hobby jest scrapbooking. W wolnym czasie lubi grać na pianinie, malować obrazy i tworzyć przeróżne dekoracje.

 • ANNA LIS - nauczyciel grupy Pszczółek (3-latki)

  ANNA LIS - nauczyciel grupy Pszczółek (3-latki)

  Absolwentka pracy socjalnej i pedagogiki społeczno-opiekuńczej w Wyższej Szkole Pedagogiki w Katowicach. Doświadczenie zdobywała podczas pracy w przedszkolu tuż po zakończeniu studiów. Obecnie szczęśliwa żona i mama dwóch córek. Siedem lat spędziła w Wielkiej Brytanii, ale tęsknota do rodziny, polskiej kultury i tradycji wzięły górę. Jej pasją od 12 lat jest tworzenie kartek okolicznościowych, a od roku również doradztwo i sprzedaż angielskich książeczek dla dzieci i młodzieży.

 • JOANNA ZAGÓRSKA - wychowawca grupy Kangurków (4-latki), logopeda

  JOANNA ZAGÓRSKA - wychowawca grupy Kangurków (4-latki), logopeda

  Pracuje w naszym przedszkolu od początku jego istnienia. Ukończyła studia na kierunkach: Wychowanie Przedszkolne, a także Pedagogika - Resocjalizacja z Profilaktyką Społeczną na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach oraz studia podyplomowe na kierunku Edukacja Spersonalizowana i Zróżnicowana na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie i "Logopedia" na Uniwersytecie Śląskim. Doświadczenie pedagogiczne zdobywała w świetlicy socjoterapeutycznej, szkole podstawowej, w poradni psychologiczno – pedagogicznej oraz jako wychowawca podczas wyjazdów kolonijnych. Jej pasją są: gotowanie, książki i aktywnie spędzany czas ze swoją rodziną. Szczęśliwa żona Piotra, mama Amelki oraz Filipka.

 • KAMILA KOMANDERA - wychowawca grupy Tygrysków (4-latki)

  KAMILA KOMANDERA - wychowawca grupy Tygrysków (4-latki)

  Ukończyła studia magisterskie na kierunku pedagogika opiekuńczo – wychowawcza w Wyższej Szkole Filozoficzno – Pedagogicznej IGNATIANUM w Krakowie, a także studia podyplomowe na kierunku pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna. Prowadziła zajęcia dla dzieci młodszych w szkole podstawowej z zakresu ortografii w ramach programu Leonardo. Prywatnie żona Michała i mama czwórki dzieci: Doroty, Jakuba, Małgosi i Maksa, który uczęszcza do naszego przedszkola. W wolnym czasie lubi spędzać czas na łonie natury lub przy ciekawej lekturze.

 • KATARZYNA SOWIŃSKA - nauczyciel grupy Tygyrsków i Kangurków (4-latki), nauczyciel języka angielskiego w grupach 3-latków

  KATARZYNA SOWIŃSKA - nauczyciel grupy Tygyrsków i Kangurków (4-latki), nauczyciel języka angielskiego w grupach 3-latków

  Absolwentka Kolegium Nauczycielskiego w Bytomiu. Pracuje z dziećmi i młodzieżą od 2009 roku, wcześniej była wolontariuszką w Świetlicy „Nazaret” przy katowickiej Katedrze. Związana z „Muzowią” w Chorzowie, Chórem Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej (aktualnie na „śpiewaczej emeryturze”), w ciągłym ruchu, ze słuchawkami na uszach i kubkiem kawy w dłoni. W wolnych chwilach lubi jeździć na rowerze, pisze (do szuflady) i robi zdjęcia. Ma kilka marzeń, które czekają na ich realizację. Jednym z nich jest nagranie audiobooka z bajkami dla dzieci. Z "Węgielkiem" związana od marca 2015 roku.

 • MARIA ZEGADŁO - wychowawca grupy Sówek (5-latki)

  MARIA ZEGADŁO - wychowawca grupy Sówek (5-latki)

  Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego na kierunku nauki o rodzinie, a także studiów podyplomowych z edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Przez lata pracująca z młodzieżą i dziećmi, między innymi w Ruchu Światło - Życie. Z Węgielkiem związana od 2017 roku jako nauczyciel wspomagający i później wychowawca. U dzieci ceni sobie zwłaszcza prostotę w wyrażaniu uczuć i potrzeb oraz wspólny czas spędzony na rozmowie. W czasie wolnym lubi odwiedzać NOSPR, teatr oraz odkrywać zielonej azyle na mapie Śląska. Szczególnie interesuje się historią i losami brytyjskiej monarchii. Uwielbia wiosnę z całym jej kolorowym dobrodziejstwem.

 • 1
 • 2
 • 3