Bezpieczeństwo na drodze

Zajączki, Kangurki i Tygryski już doskonale znają przepisy ruchu drogowego, a wszystko za sprawą konkursu, który odbył się w środowe przedpołudnie w korytarzu naszego przedszkola. Konkurs był podsumowaniem styczniowego tematu realizowanego w grupach.

Przedszkolaki przechodziły przez przygotowaną ścieżkę – drogę i miały okazję poczuć się jak kierowcy „prawdziwych” samochodów 😊 Dzieci chętnie odgadywały co oznaczają znaki drogowe i trenowały bezpieczne przechodzenie przez przejście dla pieszych. Była to niepowtarzalna okazja, aby wzbogacić wiedzę na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, empatii, wrażliwości oraz współpracy. Konkursowi towarzyszyły duże emocje 😊 Dzieci żywo reagowały na kolejne pytania i doskonale radziły sobie z wykonywaniem zadań. Wspólna praca dała przedszkolakom wiele radości i pozytywnych wrażeń. Zwieńczeniem całej przygody było uroczyste wręczenie dyplomów każdemu uczestnikowi. Nasze przedszkolaki zdały „egzamin” celująco!

A jeśli macie, Drodzy Rodzice, ochotę zobaczyć jak radziły sobie nasze czterolatki na placu manewrowym – zapraszamy na naszego FACEBOOKA.