Co poprawia naszą sprawność, wytrzymałość i elastyczność ciała?

W obecnym miesiącu pięciolatki starają się zgłębić temat RUCHU i odpowiedzieć na pytanie dlaczego stanowi on ważny element naszego zdrowia i dobrego samopoczucia.

Ruch to także przeróżne dyscypliny sportowe. Jedną z nich mieliśmy okazję poznać bliżej, dzięki wspaniałym gościom. Tata Mikołaja z grupy Sówek wraz z Panią Natalią, pokazali nam na czym polega szermierka. Poznaliśmy profesjonalny strój szermierczy, nauczyliśmy się fachowego nazewnictwa oraz dowiedzieliśmy się, jak rozróżnić szpadę od szabli. Na koniec była możliwość wypróbowania świeżo zdobytej wiedzy w praktyce 🙂 Dziękujemy za to cenne spotkanie!

Temat zdrowego trybu życia oraz dobrych nawyków przybliżył nam także kolejny gość – Pani Sylwia (fizjoterapeutka) – mama Madzi z grupy Sówek. Pani Sylwia opowiedziała nam co zrobić, by najlepiej zadbać o nasz kręgosłup, jak się gimnastykować, by poczuć się lepiej, a także uwrażliwiła nas na potrzebę picia dużej ilości wody. Koniec spotkania zwieńczył przepiękny pokaz gimnastyki artystycznej, sztuki walki oraz tańca w wykonaniu dziewcząt ze Szkoły Podstawowej „Płomień” – dziewczynom gratulujemy wspaniałych umiejętności oraz życzymy dalszych sukcesów! Dziękujemy także Pani Sylwii za to inspirujące spotkanie. Zachęcamy więc wszystkich do podjęcia wyzwania – codziennego picia wody dla zdrowia! 🙂

P.S. Pani Sylwia odwiedziła też nasze maluszki, które także zobowiązały się do picia wody, a o szczegóły tego spotkania spytajcie Pszczółki, Motylki i Biedronki.