Co w trawie, na łące, piszczy?

W ostatnim czasie w salach Biedronek, Motylków i Pszczółek zakwitły piękne wiosenne łąki! A to za sprawą pracowitych rączek, sprawnych paluszków i spostrzegawczych oczu naszych 3-latków.

Dzieci wytrwale wyklejały, wycinały (tak! nożyczki poszły w ruch!), malowały, lepiły, a na koniec dodały jeszcze odrobinę współdziałania… to wszystko po to, by powstał piękny grupowy pejzaż, który ozdabia teraz korytarze przed salami.

Dzieci świetnie odnalazły się w roli twórców i artystów, a przy okazji dowiedziały się, jakie zwierzątka można spotkać na łące, poznały pierwsze wiosenne kwiaty i dowiedziały się czego rośliny potrzebują do życia. Z radością naśladowały ruchem gąsienice, żabki, pszczółki czy bociany ćwicząc swoje mięśnie i koordynację ruchową, a przede wszystkim dobrze się bawiąc.