Czerwony Kapturek i zaśmiecony las

W miniony piątek nasze przedszkole odwiedził Czerwony Kapturek, Wilk oraz Gajowy. Znane wszystkim postaci tym razem przyjechały do przedszkola z ekologicznym przesłaniem. 4- i 5-latki miały okazję wspólnie z głównymi bohaterami rozwikłać zagadkę zaśmieconego lasu. Dzieci szybko zaangażowały się w pomoc bajkowej ekipie: udzielały wskazówek, pomagały segregować znalezione w lesie śmieci, a także zadawały pytania. Było wiele ekscytacji, śmiechu i radości. Poprzez zabawę dzieci dowiedziały się jak, i dlaczego, należy prawidłowo segregować odpady i miały możliwość praktycznego zastosowania tej wiedzy. Bardzo dziękujemy panu Janowi Tonderze, tacie Marysi z Lisków, oraz wspaniałym aktorom, za to artystyczno-ekologiczne spotkanie!