Dzień Dziecka

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” – to chyba dobre podsumowanie wczorajszego świętowania. Dzień Dziecka dostarczył małym (i tym trochę większym) dzieciom radość, a o to właśnie nam – dorosłym -chodziło 🙂

Od samego rana w progach Węgielka witała nas Myszka Minnie,która przybijała piątki z przedszkolakami i zapraszała do wspólnej zabawy na patio.

Punktualnie o 10:00 na przedszkolnej scenie w sali psychomotorycznej wystąpił”Teatr z Węgielka” z bajką „Czerwony Kapturek”. Było śpiewająco, z elementami zaskoczenia, śmiechu, grozy i jak to w bajce – z happy endem.

W tym dniu mundurki zostawiliśmy w szafie, więc w salach i na podwórku zrobiło się baaaaardzo kolorowo. Na buziach dzieci pojawiły się malunki, które były jedną z niespodzianek. Dla każdego były balony, a na obiad pizza, która zrobiła furorę 🙂

Jednym słowem – zabawa była super. Trudno powiedzieć, czy tyle atrakcji spowodowało, że dzieci wieczorem grzecznie poszły spać, ale mamy nadzieję, że sny były bajkowe, a dzień pozostanie w pamięci przedszkolaków na długi czas.