Ekologiczne przedszkolaki!

Czy u Was też nadszedł czas na jesienne porządki? Nasze pięciolatki są do nich świetnie przygotowane – przez cały listopad zagłębiają się w temat szeroko pojętej ekologii i zagadnień z nią związanych. Recykling, kuferek papierek, eko, zanieczyszczenia, bio-odpady to słowa, które dla Sówek i Wiewiórek nie stanowią już tajemnicy.

Początkiem miesiąca przedszkolaki poznały Ziemię oraz dobre i złe zachowania człowieka, które mają wpływ na naszą planetę. Rozpoczęły też segregację śmieci w salach, wrzucając odpady
do różnokolorowych koszów (niebieskiego – papier, żółtego – plastik, brązowego – bio i srebrnego, w którym najczęściej „lądowały” mokre chusteczki).

Przedszkolaki stworzyły też prace plastyczne ze śmieci, nauczyły się rozpoznawać symbole ekologiczne i szukały ich na opakowaniach produktów codziennego użytku.

Na koniec obie grupy wybrały się na małą wycieczkę – sprzątały teren dookoła przedszkola, pamiętając, że każdy śmieć ma swoje miejsce w kolorowym worku na śmieci.

 

Warto być eko, a eko-przedszkolak to już w ogóle super sprawa. Dlatego nasza przygoda z ekologią trwa! I mamy nadzieję, że nie skończy się wraz z końcem listopada!