Ekologiczny Teatr „Tak!”

Październik już za nami, a tym samym temat miesiąca związany z lasem i ekologią również. Nie przeszkadza nam to jednak, by w listopadzie, miesiącu poświęconemu sztuce i literaturze, zaprosić w progi Węgielka Teatr „TAK!” i powtórzyć sobie treści poznane w ubiegłym miesiącu 🙂 Występ słowno-muzyczny okazał się strzałem w dziesiątkę. Dzieci z zapartym tchem wysłuchały historii jak „śmieciorki” zawładnęły światem, przez co zniknęły z powierzchni ziemi jeziora, rzeki, morza, lasy… Okazało się jednak, że nie wszystko stracone i jest nadzieja, by ocalić świat!

Przedszkolaki,za namową tytułowych Śmieciaków, zostały wciągnięte w wir muzyki, rymowanek, zagadek i opowieści. Całość przeplatana była radosnymi hasłami w języku polskim i angielskim np. „Bądź bohaterem, do pracy jedź rowerem”, „Recykling trudne słowo, niech działa fajowo” lub „Save the water”. Nasze cztero- i pięciolatki zdały egzaminz segregacji odpadów na piątkę z plusem, a orkiestra, w której pierwsze skrzypce grały instrumenty z recyklingu, nadała rytm do wspólnego tańca i śpiewu.

Fajne są te niespodzianki, które mamy w naszym przedszkolu 😊. Życzymy miłego oglądania zdjęć z występu: „Śmieciaki ratują świat!”.