Witajcie ponownie 馃檪 Za nami November! Cookie chcia艂 przekaza膰, 偶e nasze przedszkolaki nauczy艂y si臋 ubiera膰 w r贸偶ne elementy garderoby po angielsku! Dzieci wiedz膮, co zrobi膰, gdy m贸wimy: put on your shoes, please czy hurry up, hurry up, because it’s time to go! Ale to nie wszystko! My ju偶 nawet umiemy dobra膰 po angielsku ubrania do pogody :)) Oczywi艣cie towarzyszy艂 nam malutki paj膮czek – the Eensy Weensy spider, kt贸ry maszeruje po rynnie, kiedy s艂onko 艣wieci i szybko ucieka, gdy pada deszczyk. Natomiast zanim Cookie zaprezentowa艂 ca艂膮 plejad臋 zabawek, czyli toys: ball, scooter, plane, doll, teddy bear… (czasem very noisy toys – mocno ha艂a艣liwych), odwiedzi艂 nas a very, very, very big dragon! I to nie byle jaki dragon, a we w艂asnej osobie: Smok Wawelski, kt贸rego to dzielnie pokona艂 Shoemaker (r贸wnie偶 znany pod imieniem Szewczyk Dratewka). Zabawny piesek Patch r贸wnie偶 nie pr贸偶nuje: sprz膮ta zabawki – tidy up albo pr贸buje na raz wynie艣膰 wszystkie na podw贸rko, m贸wi膮c: let’s go! I na dodatek poznali艣my Misia Paddingtona we w艂asnej osobie z torb膮 pe艂n膮 marmolady i kapeluszem na g艂owie, bo w Dzie艅 Pluszowego Misia te偶 chcieli艣my po艣wi臋towa膰 misiowo 馃槉 A teraz powoli wkraczamy w zimow膮 艣wi膮teczn膮 tematyk臋.

Trzylatki te偶 nie pr贸偶nuj膮 – coraz lepiej idzie im liczenie (I can count), odnajdywanie kolor贸w (orange box, blue Hippo, yellow sun), a tak偶e na艣ladowanie poci膮gu (ciuciu train) czy otwieranie i zamykanie drzwi autobusu (open and shout). Pszcz贸艂ki i Motylki uwielbiaj膮 pluszowego misia (Teddy Bear), bawi膮 si臋 z lalk膮 (doll) i na艣laduj膮 samoch贸d (car). Do tego skacz膮 jak pi臋膰 ma艂pek z piosenki (five little monkeys), a potem klaszcz膮 w d艂onie (clap hands) i tupi膮 (stomp feet). Ale zawsze znaczynaja zaj臋cia od s艂贸w „Hello, Hippo” i przytulask贸w z weso艂ym hipopotamem (hippo).