Jak się nazywa taki budynek, w którym zobaczysz scenę i kurtynę?

Miesiąc listopad był dla naszych 5-latków czasem wyprawy w świat teatru. Dzieci z ogromnym zafascynowaniem poznawały ciekawostki związane z pracą aktora, tym jak wygląda teatr od środka oraz o właściwym stroju i zachowaniu podczas spektaklu. Zaskoczeniem okazał się dla dzieci fakt, iż w teatrze pracuje tak wiele osób, których na scenie nigdy nie widać. Wiemy już kim jest garderobiana, sufler czy perukarz. Zwieńczeniem naszej teatralnej przygody było tworzenie samodzielnych, kolorowych teatrzyków oraz pacynek i kukiełek. Dzieci miały okazję wymyślać własne scenariusze bajek, które odgrywaliśmy za pomocą przygotowanych teatrzyków. Gry aktorskie wymagające modulacji głosu oraz śmieszne ruchów pacynek dostarczyły naszym Sówkom i Wiewiórkom wiele radości. Gratulujemy młodym aktorom!