Już tylko 2 dni do Orszaku…

… włącz się i chodź razem z nami!

Orszak Trzech Króli w Katowicach odbył się po raz pierwszy w 2012 roku. Współorganizowały go m.in. Przedszkole Niepubliczne Węgielek wraz z grupą eM Media pod patronatem JE Arcybiskupa Wiktora Skworca. Wydarzenie odniosło sukces, pochód ulicami Katowic zgromadził kilka tysięcy uczestników. Orszak w Katowicach ma więc szansę, wzorem kilkudziesięciu innych polskich miast, stać się ważnym wydarzeniem społecznym, w którym całe rodziny przeżywają swoją radość z wiary. Szczególną rolę odgrywają w nim nasze dzieci, które przebierają się za rycerzy i wojowników tworzących świtę jadących konno Mędrców.

Do drugiego katowickiego Orszaku Trzech Króli zostało już tylko 2 dni. Jeśli Ty, Twoja rodzina, wspólnota, parafia chcielibyście włączyć się w organizację tego rodzinnego święta, prosimy o kontakt.

Barwny Orszak wyruszy spod katowickiej katedry około godziny 13:30 zaraz po Mszy Świętej celebrowanej o godzinie 12:00 przez Arcybiskupa Wiktora Skworca. Planowany czas zakończenia Orszaku przewidziany jest około godz. 15:00.

Więcej informacji na www.orszak.org/katowice

Poniżej zdjęcia z pierwszego Orszaku w Katowicach.