Nasze 4-latki i Niezłe Ziółka

W minioną środę nasze czterolatki pojechały do miejsca, które zaskoczyło ich swoim niezwykłym klimatem, wyglądem oraz ziołowym zapachem. W Zagrodzie i Ogrodnictwie „Niezłe Ziółka” w Mikołowie powitały nas serdecznie Pani Agnieszka i Pani Sandra.

W czasie zwiedzania podziwialiśmy teren gospodarstwa. Dzieci miały okazję spotkać różne zwierzęta, takie jak: pies, kotki, króliki, owce czy barany. Panie dzieliły się z przedszkolakami swoją wiedzą, a także zachęcały do odważnego, ale delikatnego głaskania, przytulania oraz karmienia włochatych mieszkańców zagrody. Największy entuzjazm Kangurków, Tygrysków oraz Zajączków wzbudziły małe, czarne owieczki, królik o imieniu Zenek, klacz Bajka oraz baran Chmurka. 😊 W trakcie wycieczki dzieci poznały rośliny i zioła, zobaczyły pod mikroskopem, jak wygląda stokrotka, a na koniec samodzielnie zasadziły owies, który wzięły do domu i który po zakwitnięciu będzie piękną ozdobą wielkanocnego stołu.

Dziękujemy Paniom za serdeczne przyjęcie, oprowadzenie po terenie gospodarstwa edukacyjnego oraz wprowadzenie w świat zwierząt i roślin. To była naprawdę cudowna wycieczka!

A Wam – Drodzy Rodzice – bardzo polecamy to wspaniałe miejsce. Podobno latem można skosztować tam pysznych lodów 😊