Od ziarenka do rośliny! – projekt Kangurków

Kangurki od kilku tygodni wnikliwie analizowały temat roślin, by jak najlepiej zrozumieć skąd się one faktycznie biorą. Przygodę rozpoczynaliśmy od oglądania i porównywania kilku rodzajów ziaren oraz cebulek. Uczyliśmy się, jak przygotowywać odpowiednie podłoże, a także zadbaliśmy, by nasze rośliny miały jak najlepsze warunki do dobrego wzrostu. By upiększyć nasze podwórko, obsadzaliśmy rabatę kwiatową wiosennymi bratkami oraz wzbogaciliśmy ją wyhodowanymi przez nas roślinami. Podczas zajęć przedszkolnych uczyliśmy się jak zbudowana jest roślina, oraz poznawaliśmy ich liczne grupy. Największym jednak przedsięwzięciem okazało się zakładanie naszego pierwszego ogrodu warzywnego. Do wzniesionych donic, które otrzymaliśmy dzięki uprzejmości Pani Karoliny – mamy Józia z grupy Motylków – wysadziliśmy liczne warzywa, których smakiem mamy nadzieję cieszyć się już niebawem.
Teraz pozostało nam jedynie dbać o nasze wspólne grządki oraz cierpliwie oczekiwać na pierwsze plony i
jeszcze zdrowsze śniadanka 😊

Mamy węgielkowy ogródek, który powstał w ramach zajęć o roślinach, w naszych grupach czterolatków, w katowickim przedszkolu "Węgielek". Dzieci dowiedziały się, jak rosną rośliny, jak należy o nie dbać i widzą efekt swojej pracy w postaci grządek kwiatowych i warzywnych.