Przyszliśmy z pokłonem! Orszak Trzech Króli 2012

W ubiegły piątek, w uroczystość Objawienia Pańskiego ulicami Katowic przeszedł po raz pierwszy barwny Orszak Trzech Króli. Pomimo niesprzyjającej pogody, groźbom Heroda i wielu pokusom diabelskim po drodze, wędrowcom prowadzonym przez Kacpra, Melchiora i Baltazara udało się dotrzeć do stajenki, by oddać pokłon nowonarodzonemu Jezusowi.

W „orszaku czerwonym” reprezentującym Europę, na którego czele stanął król Kacper, maszerowali rodzice i dzieci naszego przedszkola – współorganizatora Orszaku oraz wspólnota Neokatechumenatu. Było to dla nas wszystkich wyjątkowe przeżycie.

Serdecznie dziękujemy współorganizatorom, partnerom i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania tego wydarzenia. Już dzisiaj zapraszamy na wspólne świętowanie w przyszłym roku!

Fotorelacje z wydarzenia można znaleźć m.in. tutaj:

info.wiara.pl

katowice.gazeta.pl