Raz i dwa, KORBO gra

O tym, że nasze Węgielkowe przedszkolaki są mistrzami budowania konstrukcji z klocków już dobrze wiemy. W ostatnim czasie do tej umiejętności można by dodać jeszcze zdolność konstruowania urządzeń czy maszyn! A to za sprawą nowych zestawów klocków KORBO, które zostały zakupione do naszego przedszkola. Klocki te służą nie tylko do zabawy, ale są także wykorzystywane podczas zajęć z kodowania z elementami robotyki. Dzięki tym zwykłym-niezwykłym plastikowym klockom, dzieci mogą kształtować umiejętności budowania zgodnie z instrukcją, rozwijać swoją wyobraźnię przestrzenną i myślenie konstrukcyjne, a także uczyć się przewidywania następstw czy odnajdywania błędów w sekwencji, odpowiadając na pytanie: co trzeba zrobić (zmienić?), by urządzenie zadziałało prawidłowo. I choć klocki zagościły u nas dopiero niedawno, już widzimy jak wiele radości przynoszą dzieciom i pozwalają nam odkryć kolejne, nieraz ukryte zdolności dzieci.