Relacja z konferencji "Kocham i wymagam"

Druga konferencja z cyklu „Kocham i wymagam” już za nami! Mimo słonecznej pogody na zewnątrz sala wykładowa zapełniła się znów po brzegi. Tym razem mieliśmy przyjemność gościć Państwa Katarzynę i Waldemara Dobrzyńskich – rodziców piątki dzieci, moderatorów Akademii Familijnej, którzy dzielili się z nami wiedzą i rodzicielskim doświadczeniem w temacie budowania charakteru członków rodziny.

Charakteru rozumianego głównie jako zdolność i odwagę do życia zgodnie z własnym sumieniem. Mogliśmy m.in. wysłuchać o tym jak ważne jest wychowanie dzieci do tego, aby w poczuciu pełnej wolności wybierały zawsze czynienie dobra. Jako rodzice jesteśmy w tym zadaniu szczególnie uprawnieni, ale też zobowiązani – głównie do podejmowania wysiłku, aby poprzez własny przykład, jako najlepszą bo najskuteczniejszą metodę wychowawczą, prowadzić dzieci do celu naszego życia, zgodnie z powołaniem do świętości. Prelegenci uczulali nas również na zagrożenia jakie wprowadzają do życia rodzinnego media elektroniczne oraz przekazywali sposoby radzenia sobie z tym zjawiskiem.

Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo równocześnie zapraszając na kolejną konferencję, która odbędzie się po wakacjach.

Głównymi organizatorami konferencji było Przedszkole Węgielek oraz Stowarzyszenie Sternik. Patronat medialny objęło Radio eM, Gość Niedzielny oraz portal wiara.pl.