Spójrz na lewo, na prawo i na lewo …

W styczniu w grupach 4-latkòw rozpoczął się cykl zajęć związanych z bezpieczeństwem na drodze. Dzieci poznały podstawowe zasady ruchu drogowego, m.in. na jakim świetle i w których miejscach można przechodzić przez jezdnię oraz jakie mamy znaki drogowe i czemu one służą. Rozmawiały również o zagrożeniach wynikających z niewłaściwego zachowania się na ulicy. W zapamiętaniu tych ważnych wiadomości pomogły im różnorodne prace plastyczne, wykonywane podczas zajęć, a także spotkanie z gośćmi, którzy są specjalistami w tej dziedzinie, a mianowicie z policjantami. Grupy Kangurków i Tygrysków odwiedzili dzielnicowi sierż. szt. Konrad i sierż. szt. Łukasz, którzy opowiedzieli przedszkolakom o pracy policjanta oraz o bezpieczeństwie na drodze i w czasie ferii. Na koniec spotkania nasze 4-latki mogły z bliska pooglądać radiowóz policyjny, co wywołało wiele pozytywnych emocji. A już na wiosnę planujemy wycieczkę na pobliskie skrzyżowanie, aby w praktyce utrwalić poznane zasady ruchu drogowego.