Welcome Dear Friends in April!!

Gdy tylko nastała wiosna – spring, świętowaliśmy Wielkanoc – Easter i szukaliśmy kolorowych jajek z zajączkiem. Radośnie dołączyła do nas małpka 😊 czyli monkey. Nasza monkey skacze razem z nami i pokazuje ćwiczenia do słów angielskich piosenek. Wspólnie poznaliśmy w tym miesiącu mnóstwo słownictwa związanego z jedzeniem i piciem. Cookie pokazał nam, jak upiec ciasto (a cake), niestety dorzucił do niego nie tylko some chocolate, bananas, apples, ale również swoją ulubioną fish… a kiedy szedł na piknik, to wyjadł wszystko z kosza piknikowego: cherries, sandwiches, some yoghurt, a melon and chicken. Cookie naprawdę dostarcza nam moc radości. A razem z rolnikiem (a farmer) zasadziliśmy warzywa w jego ogrodzie, a potem musieliśmy dowiedzieć się, kto wykrada plony. Oczywiście złapaliśmy uroczego króliczka – łakomczucha 😊 Samych ciepłych dni tej wiosny wam życzymy! Enjoy wonderful sunny days this spring!

Trzylatki kolejny miesiąc angielskiego rozpoczęły nauką tanecznego kroku do piosenki o króliczku, który skakał (bunny hops), poruszał noskiem (wiggle nose), uszkami (flop ears) i machał ogonkiem (shake tail), co dostarczyło maluszkom wiele frajdy. Potem był czas na wycieczkę na farmę, na której rozpoznawaliśmy odgłosy przeróżnych zwierząt: krowy (cow), owcy (sheep), świni (pig), kaczki (duck), konia (horse) i koguta (rooster). Dzieci wiedzą, że w Polsce świnki robią „chrum, chrum”, ale te, które znają angielski, robią „oink, oink” 🙂 A pianie koguta to nie „kukuryku”, ale głośne „cock-a-doodle-doo”. Czas wielkanocny (easter time) był pełen emocji, bo Pszczółki i Motylki miały zawody z jajkiem. Każdy miał drewnianą łyżkę (wooden spoon) i kolorowe jajko (egg), które trzeba było przenieść w taki sposób, aby nie upadło. Czy się udało? Yes, of course!