Welcome Dear Friends in March!!

Wspólnie z angielskimi przyjaciółmi w marcu odbyliśmy podróż pojazdami. Razem wsiedliśmy do autobusu z piosenką: The wheels on the bus go round and round (czyli koła autobusu kręcą się, kręcą się…), udawaliśmy samoloty: We are planes…, a następnie wróciliśmy do naszego małego domku – Our little house 😊 A na dobry koniec rozróżniliśmy dni tygodnia, czy też dzień od nocy i podzieliliśmy rok na miesiące. Oczywiście był z nami żartowniś Silly Willy, który zawsze się myli 😉 No i wspólnie z przyjściem wiosny (spring) poznaliśmy jej oznaki po angielsku. Możecie zapytać nasze przedszkolaki, czy wiedzą, jak nazywa się pani Wiosna, kwiaty czy też małe robaczki w ogrodzie 😊. Samych ciepłych dni! Enjoy wonderful sunny days this spring!

Nasze Pszczółki i Motylki poznały członków rodziny: mummy, daddy, sister, brother, grandma i grandpa, a wraz z Baby shark pływały po wodach oceanu, goniąc małe rybki, czyli fishes. Dzieci poznały też określenia pogody: rainy, windy, sunny, cloudy i zatańczyły do piosenki „Raindrops keep falling on my head”, trzymając w rączkach malutkie raindrops, czyli kropelki. Wiosnę postanowiły przywitać kwiatami, które rozpoznawały po kolorach. Trzylatki uczą się części garderoby: trousers (spodnie), socks (skarpetki), T-shirt (koszulka) i razem z Hippo trenują ubieranie się. Trzymajcie kciuki 🙂