Wiewiórki biorą na tapet SPORT

Rower, narty, kaski, odblaski, stroje sportowe i skakanka… takie oto sprzęty pojawiły się w naszym przedszkolu w miniony wtorek. A to za sprawą małych Wiewiórkowych prelegentów, którzy przygotowali „Konferencje o sporcie”! Każde dziecko miało możliwość zaprezentowania wybranego zagadnienia z tej tematyki. I tak poznaliśmy historię roweru i jego rodzaje, mieliśmy okazję zobaczyć sprzęt narciarski i deskę snowboardową. Dzieci przypomniały nam zasady bezpieczeństwa podczas pływania i jazdy na rowerze. Był też czas na profesjonalną rozgrzewkę i grę zespołową prowadzaną przez małych sportowców. Dowiedzieliśmy się, która dyscyplina nazywana jest królową sportu oraz jak różnorodne sporty uprawiają nasze przedszkolaki! Widać, że temat zainteresował dzieci, co nas bardzo cieszy! Bo przecież ruch to zdrowie! Gratulujemy wszystkim prelegentom odwagi, ogromu pracy i pomysłowości! Pierwsze publiczne wystąpienie za Wami! Brawo Wiewiórki!

Sport to zdrowie - wiedzą o tym przedszkolaki z katowickiego przedszkola Węgielek. Podczas przygotowanej przez przedszkolaki konferencji dzieci opowiedziały o tym, jakie dyscypliny sportu lubią, jakie uprawiają. Dzieci przyniosły rekwizyty, które zaprezentowały rówieśnikom.