Wy nie wiecie, a ja wiem, jak rozmawiać trzeba z psem …

Tak mogłyby śmiało zaśpiewać nasze Węgielkowe Przedszkolaki. A to za sprawą wspaniałego spotkania z Panią Dorotą, dogoterapeutką oraz jej czworonożnymi przyjaciółmi rasy cavalier – Gingerem, Tulą i Mery.

Pieski odwiedziły grupy 3- i 5-latków wzbudzając zachwyt i radość każdego, kogo spotkały. Dzieci natomiast miały okazję dowiedzieć się jak należy dbać o zwierzęta, co lubią, a za czym nie przepadają psy oraz jak się zachować, gdy spotkamy obcego psa na ulicy. Najwięcej radości sprawiło im jednak głaskanie, przytulanie, karmienie, pojenie czy wyprowadzenie piesków na spacer.

Kontakt z pieskami podczas zajęć z dogoterapii sprawia, że uwalniają się w nas endorfiny i znacznie poprawia się nasze samopoczucie, co korzystnie wpływa na podejmowane przez nas aktywności. Nie ukrywamy, że i to spotkanie – choć krótkie – pobudziło do działania przedszkolaki i wywołało uśmiech na twarzach wszystkich – tych małych i dużych.