Zwierząt zwyczaje, gdy jesień nastaje

Jesień na dobre zagościła w salach trzylatków i nasze maluchy z każdym dniem coraz bardziej czują jej klimat. Oprócz obserwowania zmian zachodzących w przyrodzie Pszczółki i Motylki poznały zwierząt zwyczaje, gdy jesień nastaje. Jak wiadomo, wiewiórki robią zapasy na zimę zbierając orzeszki, niedźwiedzie najadają się do syta i szykują swoje gawry, żeby przespać w nich całą zimę, a jeże przygotowują swoje posłania ze spadających liści. Przedszkolaki wiedzą, że możemy także pomagać ptaszkom, które zostają u nas zimą i dokarmiać je ziarenkami. A, że w Węgielku lubimy wszystkiego doświadczać, to na zajęciach zbudowaliśmy domki dla poszczególnych zwierzątek, w których znalazły się prawdziwe przysmaki : orzeszki, żołędzie, sianko, ziarenka, roślinki i korzonki, liście i inne przysmaki. A oprócz tego ćwiczyliśmy nasze paluszki karmiąc wiewiórki ,,guzikowymi orzechami”.